O udruzi

POZDRAV SVIMA

Dobro došli na internet stranicu Zavičajne udruge Ličana “Vrilo mudrosti” iz Slavonskog Broda, osnovane 1991. god., s ciljem pomoći zavičaju u Domovinskom ratu, a kroz daljnjih 16 godina nastavljamo spajati Liku i Slavoniju, kroz brojne tople, ljudske susrete, izlete u Liku, «ličke večeri», »ličke prošarice» , kulturne manifestacije – izložbe slika, promocije knjiga, koncerte, gostovanja ličkih KUD-ova u Brodu, ali i naših Slavonaca u Lici. Uključili smo se u mnoge huminitarne akcije u svom gradu i zavičaju. Njegujemo prijateljstva i posjete ostalim zavičajnim udrugama Ličana: Požege, Bizovca, Belišća, Vinkovaca, Županje, ali i Zagreba i iseljene Hrvatske. Čuvanje i njegovanje kulturne baštine, tradicije i običaja Ličana, ponosnih i vrijednjih ljudi koji su u mozaik ravne Slavonije ugradili i svoj rodni kamen, kroz više generacija, zahvalni svom domu, ne zaboravljaju svoje korijene. Zavičajnost je ljubav.
    U sklopu svojih zacrtanih zadataka na zavičajnom, kulturnom, domoljubnom i humanitarnom planu, želimo sačuvati na ovoj web stranici uz pomoć slika i tekstova i podijeliti s Vama, uspomene na rad Udruge, Ličanke i Ličane u Slavoniji i njihove potomke.
Pozdrav svim Ličanima, ma gdje bili, i svim ljudima dobre volje!

Predsjednik: Zvonko Petanović, travanj 2018. god.

GREETINGS TO ALL    Welcome to the website Native Association Lika “Vrilo mudrosti” from Slavonski Brod. It was founded in 1991.  in order to help their native  during Croatian War of Independence. We continue to connect Lika  with Slavonia for subsequent 16 years throughout  countless warm human encounters, excursions to Lika, events souch as “Lika evenings”, “Lika prošarice” cultural events – exhibitions,  book promotions, concerts, performances by Lika Cultural artistic society in  Slavonski Brod supported by  our Slavonians  in Lika. We  joned many humanitarian actions in  our town and country. We cherish friendships and make visits to other  Lika native organizations: Požega, Bizovac, Belišće, Vinkovci, Županje,  Zagreb and the Croatian emigrants. Reminding and reviving  cultural heritage, traditions and customs of  proud and hardworking people of Lika,  we have built a mosaic  into  plain Slavonia. We are present here through several generations, we appreciate  our  native home,  and will never forget  our roots.  Belonging to native is love.
    Our plan is to keep the memory of this Association and people of Lika who live in Slavonia. We wish to keep the memory through many different contents from this web page, such as photos and stories sharing, humanitarian actions, cultural events and many more. .
Hello to all „Ličani“, wherever you are, and to all people of good will!

President: Zvonimir Petanović, 2018.         (Subtitled in English Mirna Grčević)